Naglašavamo da će ribočuvarska služba Ribolovačkog saveza Vojvodine imati nultu toleranciju za zadržavanje vrsta koje su u lovostaju ili ispod minimalne dozvoljene mere ili u broju i količinama koje nisu dozvoljene.
Tokom prethodne nedelje zimsko vreme sa padavinama podiglo je vodostaj na rekama, dok su temperature vode opale za nekoliko stepeni pa je na većini voda od devet do 11°C . Uprkos lošem vremenu bilo je upornih ribolovaca kao i ulova.
Ribolovački savez Vojvodine podseća sve koji planiraju da izađu na vodu da je lovostaj za šarana i smuđa u toku.
"Naglašavamo da će ribočuvarska služba Ribolovačkog saveza Vojvodine imati nultu toleranciju za zadržavanje vrsta koje su u lovostaju ili ispod minimalne dozvoljene mere ili u broju i količinama koje nisu dozvoljene, bez obzira na izgovore poput onog da ste hteli samo da ih slikate pre nego što ih vratite nazad u vodu. Ukoliko uhvatite vrstu koja je trenutno u lovostaju, neophodno je da istu u što kraćem roku uz što manje maltretiranja i oštećenja na licu mesta vratite nazad u vodu", ističu na svom fejsbuk profilu.
Na Tamišu nivo vode je najviše porastao pa se na većini lokacija opet razlio. Vodostaj Tise je u manjem porastu sa tendencijom rasta narednih dana. Temperatura vode devet do 10 °C. Na stajaćicama temperatura vode je nakon prethodnog zahlađenja opala na devet do 11°C.
"Kada su prekršaji u pitanju, krivolovci ne odustaju, pa je opet bilo najviše posla sa ribokradicama na Tamišu koji su i tokom prethodne nedelje ostali bez desetetina alata, ali bilo je nedozvoljenih alata i na Tisi i Bosutu."
Izvučen som "kapitalac" iz Velike Morave: Dužine preko dva metra
Pored šaran i smuđa, lovostaj važi trenutno i za kečigu, mrenu, protfiša, ploticu, skobalja, klena i deveriku i to do 31. maja. Som se može loviti do 1. maja, dok je sezona lova svih vrsta pastrmki u toku od početka marta.
Podsetimo da za alohtone vrste poput amura, amurskog čebačoka, babuške, tolstolobika, sunčice, basa, kalifornijske pastrmke i američkog patuljastog soma dozvoljen neograničen lov, kako su to invanzivne vrste.
"Bistro i pošteno na vodi!", poručuju iz Saveza.
Tagovi
Autorka
RSV DOO
pre 2 godine
Za Dejana, valjalo bi prvo znati ko kontoliše vode oko Kikinde, pa korisniku uputiti pitanje. Vode u nadležnosti ribočuvarske službe DOO RSV: reke Tamiš, Tisa I (164-65 rkm) i Bosut vodotok Čik sa akumulacijama, vodotok Berava, Živa Adorjansko jezero i kanal Tisa-Palić-Ludoš (kanalska mreža između Adorijana i Velebita) Akumulacije (i jezera): Čalma 1, 2 i 3, Borkovac, Ljukovo (Jarkovci), Dobrodol, Provala, Krivaja (Stara Moravica), Svetićevo mrtvaje 'Budžak' kod Ade, mrtvaja Mrtva Tisa (kod Martonoša) Sav naš prihod odlazi u zaštitu i poribljavanje, da odgovorimo i na 'gde su pare'.
Dejan Jegarski
pre 2 godine
Kakav savez,bruka i sramota naplaćuju dozvole 10 kg ribe nije pušteno u okolini Kikinde(gde su pare???) Ribokradicama ni ne prilaze,puni su priča iz nepričave... Ne stručnost, ne preofesionalnost i korupiranost "ribočuvarske službe"...!!!